
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7.5 mm |
| Width | 5.6 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 20 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 300 kHz |
| Output Current | 19 A |
| Output Voltage | 3.5 V |
| Output Type | Adjustable |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 19 A |
| Switching Frequency | 350 kHz |
| Number of Outputs | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
Stock: 151
Distributors
pcbx
Unit Price$6.30681
Ext.Price$6.30681
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.30681 | $6.30681 |
| 10 | $4.92235 | $49.22350 |
| 25 | $4.71634 | $117.90850 |
| 50 | $4.51895 | $225.94750 |
| 100 | $4.32982 | $432.98200 |
| 300 | $4.14861 | $1244.58300 |
| 500 | $3.97498 | $1987.49000 |
| 1000 | $3.80867 | $3808.67000 |
